Centrum Medyczne Promed w zakresie badania pola widzenia w Jeleniej Górze przyjmuje pacjentów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, prywatnych ubezpieczeń medycznych oraz komercyjnie.

Badanie pola widzenia inaczej zwane perymetrią jest to ocena zakresu przestrzeni, którą osoba badana w danym momencie obejmuje wzrokiem. Wynik badania perymetrycznego przedstawiony jest w formie graficznej mapy, na której ubytki w polu widzenia zaznaczane są w różnych odcieniach szarości w zależności od ich nasilenia. Wyróżniamy trzy rodzaje badania pola widzenia: jaskrowe, neurologiczne oraz pełne.

Perymetria polega na tym, że pacjent umieszczany jest przed aparatem i za pomocą przycisku sygnalizuje pojawienie się w jego polu widzenia punktu światła. Wyróżnione są dwie podstawowe metody badań: kinetyczna oraz statyczna. W metodzie kinetycznej owy punkt przemieszcza się, a w metodzie statycznej pojawia się i znika. Każde oko badane jest oddzielnie. Badanie pola widzenia trwa około 20 minut, jest bezinwazyjne i bezbolesne dla pacjenta. Nie wymaga ono żadnych specjalnych przygotowań.

Wskazania do badania pola widzenia:

Cennik usług komercyjnych:

Pole widzenia

90 zł