Kardiologia w Centrum Medycznym Promed

Kardiologia jest dziedziną medycyny skupiajacą sie na chorobach serca i układu krążenia, ich rozpoznawaniu i leczeniu. Choroby ukladu krążenia sa główną przyczyną umieralnosci w Polsce. Wczesne wykrycie dolegliwosci kardiologicznych znacząco zwiększa skuteczność terapii, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne i regularna kontrola.

W poradni kardiologicznej w Centrum Medycznym Promed przyjmują pacjentów wykwalifikowani i doświadczeni lekarze kardiolodzy, ktorzy zajmuja sie profilaktyktyka, diagnostyka i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego

W Centrum Medycznym Promed realizujemy:

 • konsultacje kardiologiczne
 • badanie echokardiograficzne (USG serca, ECHO serca, TTE)
 • EKG spoczynkowe
 • EKG wysilkowe (probe wysilkowa)
 • pomiary ciśnienia tętniczego metodą Holtera
 • badania Holtera EKG

W Centrum Medycznym Promed diagnozujemy i leczymy m.in.

 • nadcisnienie tętnicze
 • chorobę niedokrwienną serca
 • zaburzenia rytmu serca
 • niewydolność krążenia
 • wrodzone i nabyte wady serca
 • kardiomiopatie
 • choroby zapalne i metaboliczne mięsnia sercowego

Echokardiografia (ECHO serca, USG serca, TTE)

Echokardiografia jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych w kardiologii. Przy pomocy wysokospecjalistycznego aparatu USG wyposażonego w odpowiednią głowicę można w szybki i dokładny sposób ocenić między innymi budowę mieśnia sercowego, jego kurczliwość funkcję zastawek, czy przeplyw krwi w naczyniach plucnych i aorcie, można dokonać stosownych pomiarów parametrów ocenianych w stosownych protokołach badania.

Elektrokardiografia (EKG, EKG spoczynkowe)

Elektrokardiografia jest badaniem prostym, bezinwazyjnym, bezbolesnym, powtarzalnym i bezpiecznym.W Centrum Medycznym Promed badanie EKG spoczynkowewykonujemy przy pomocy nowoczesnych aparatów marki BTL . Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.W trakcie badania w pacjent znajduje sie w pozycji leżącej i ma odkryte kończyny oraz klatkę piersiową. Pielęgniarka mocuje elektrody przesercowe na klatce piersiowej oraz w okolicy nadgarstków i kostek, po czym uruchamia zapis . Wynik badania otrzymuje się w postaci wykresu na siatce milimetrowej wraz ze wstępną interpretacją zapisu.

EKG spoczynkowe jest jednym z podstawowych badań wykonywanych w diagnostyce chorób serca i pozwala na ocenę rytmu serca, częstości pracy serca, przewodzenia w mięśniu sercowym, ukrwienia mięśnia sercowego. Badanie wykonuje sie przy pomocy elektrokardiografu- aparatu rejestrujacego prądy czynnościowe mięśnia sercowego.

Badanie EKG metodą Holtera (Holter EKG)

Badanie Holtera EKG umożliwia rejestrowanie pracy serca (czynności elektrycznej serca) standardowo przez 24 godziny na dobę. Do przeprowadzenia badania wykorzystuje sie niewielki aparat z elektrodami, które są przyklejane do klatki piersiowej osoby badanej. Równoczesnie z właczeniem aparatu rozpoczyna sie zapis czynnosci serca. Wyniki zapisu poddawane sa szczegolowej analizie komputerowej.

Pomiary ciśnienia metodą Holtera (Holter ciśnieniowy, ABPM)

Holter ciśnieniowy to nieinwazyjne badanie, które polega na automatycznym całodobowym i wielokrotnym pomiarze wartości skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi oraz tętna. Do przeprowadzenia badania używa sie rejestratora i odpowiedniego mankietu. Pomiary wykonywane są wielokrotnie, zarówno w dzień, jak i w nocy, podczas normalnych aktywności życiowych.

EKG wysiłkowe (elektrokardiograficzna próba wysiłkowa)

EKG wysiłkowe to badanie diagnostyczne, którego celem jest analiza pracy serca podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Badanie to wykonuje się na bieżni lub ergometrze rowerowym przy pomocy odpowiedniego systemu elektrod, analizatorów i monitorów. Badanie umożliwia ocenę reakcji mięśnia sercowego na odpowiednio dozowany wysiłek fizyczny.

Jak wygląda wizyta w poradni kardiologicznej?

Na pierwszą wizytę nalezy wziąć ze soba wszelkie dokumenty związane z dotychczasowym leczeniem, t.j. wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych, karty informacyjne z pobytu w szpitalach, dziennik pomiaru ciśnienia i inne, które mogą okazać się przydatne w procesie diagnostyczno-leczniczym.

W Centrum Medycznym Promed każdemu pacjentowi przed wizytą w poradni kardiologicznej wykonujemy badanie EKG.Lekarz kardiolog rozpoczyna wizytę od przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego /anamnezy/dotyczącego stanu zdrowia, przyjmowanych leków,chorób przewlekłych, chorób genetycznych,obciążeń rodzinnych, nałogów, nawyków żywieniowych, jak również stylu życia.Po zebraniu tych ważnych informacji, przeanalizowaniu EKG lekarz przystepuje do badania fizykalnego, po czym podejmuje indywidualne decyzje dotyczące dalszego postępowania, koniecznych badań diagnostycznych, czy też testów laboratoryjnych.

Lekarze kardiolodzy przyjmujący w Centrum Medycznym Promed

Cennik usług komercyjnych:

Konsultacja kardiologiczna z EKG

250 zł

Konsultacja kardiologa z EKG i USG serca

390 zł

USG serca

230 zł

Holter EKG (24 godziny)

190 zł

Holter EKG (48 godzin)

260 zł

Holter EKG (72 godziny)

420 zł

Holter EKG (5 dni)

650 zł

Holter ciśnieniowy (24 godziny)

190 zł

Próba wysiłkowa

290 zł