Indywidualne wkładki ortopedyczne

W naszej ofercie posiadamy termoplastyczne wkładki ortopedyczne australijskiej firmy ICB MEDICAL dla dorosłych i dzieci.
Wkładki ortopedyczne ICB wykonane są z materiału, który po podgrzaniu staję się plastyczny. Daje to możliwość wykonania wkładki dopasowanej indywidualnie dla każdego pacjenta.

icb (Copy)

Wkładki ICB wykonane są z materiału EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza), który posiada pamięć kształtu. Pozwala to na wielokrotne formowanie wkładki a także na wykonanie odciążeń bolesnych miejsc (bolesne modzele, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostrogi piętowe)
Wyboru i dopasowania odpowiedniej wkładki dokonuje się na podstawie wywiadu, badania manualnego i pełnego badania komputerowego stóp wykonanego przy użyciu trzech urządzeń (tj. podoscan2D, podobaroskop, videografia 2D).
Stosowanie termoplastycznych wkładek ICB zapewnia prawidłowe funkcjonowanie stopy i ulgę w bolesnych schorzeniach biomechanicznych, obejmujących:

• Płaskostopie podłużne i poprzeczne
• Odciski i zrogowacenia
• Stany zapalne powięzi podeszwy i ostrogi piętowe
• Bóle śródstopia i nerwiak Mortona
• Zapalenie ścięgna Achillesa
• Zapalenie okostnej piszczeli
• Bóle rzepkowo-udowe
• Zespół pasma biodrowo-piszczelowego
• Zmęczenie, ból nóg
• Bóle bioder
• Chorobę zwyrodnieniową stawów
• Chorobę Osgooda-Schlattera
• Bóle w okresie rozwojowym
• Bóle w dolnej części kręgosłupa

 

BIAŁE
Białe ortezy ICB opracowano specjalnie dla osób wymagających niewielkiej korekcji ustawienia pięty, cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów i cukrzycy.

biale (Copy)
________________________________________
NIEBIESKIE
Niebieskie ortezy ICB świetnie nadają się do ogólnego stosowania u pacjentów o masie ciała 65-75kg. Wykonane są z EVA o średniej gęstości, zapewniającego pacjentom doskonałe wsparcie i kontrolę biomechaniczną.

niebieskie (Copy)

________________________________________
ZIELONE
Zielone ortezy ICB są idealne dla pacjentów prowadzących bardzo aktywny tryb życia oraz osób ważących > 75kg. Zielone ortezy ICB wykonano z EVA o wysokiej gęstości, zapewniającego pacjentom prawidłowe ustawienie pięty i skorygowanie zaawansowanej pronacji stopy.

zielone (Copy)
________________________________________
SPORTOWE
Sportowe ortezy ICB o podwójnej gęstości zaprojektowano specjalnie dla osób aktywnych, uprawiających sporty wyczynowe oraz do ogólnego stosowania u pacjentów wymagających większego wparcia pięty i łuku. Sportowe ortezy ICB wykonano z połączenia EVA o wysokiej i średniej gęstości. EVA o wysokiej gęstości umieszczone w obszarze pięty i łuku zapewnia większą stabilizacją stopy i ograniczenie pronacji , natomiast EVA o średniej gęstości zapewnia zwiększony komfort w obszarze śródstopia i przodostopia. Niebieskie EVA o średniej gęstości umieszczone pod piętą zapewnia ugięcie idealne dla osób cierpiący na ostrogi piętowe.

sportowe (Copy)
________________________________________
Wkładki ICB do WYSOKICH OBCASÓW
Ortezy ICB do wysokich obcasów są bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet cierpiących na bóle śródstopia. Ortezy ICB do wysokich obcasów działają najskuteczniej, kiedy są noszone do pantofli na niskich i wysokich obcasach. Można je również dostosować do butów na płaskim obcasie, z płytką piętą.

obcasy (Copy)

________________________________________
Ortezy ICB dla dzieci
WIELOKOLOROWE ortezy ICB opracowano specjalnie dla małych dzieci o średnio zaawansowanej pronacji. Wielokolorowe ortezy ICB świetnie nadają się do ogólnego stosowania przez dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Ortezy wielokolorowe ICB wykonano z EVA o średniej gęstości, zapewniającego dzieciom doskonałe wsparcie biomechaniczne i kontrolę. Orteza uwzględnia 5° kąt rotacji wewnętrznej tyłostopia, zapewniając stabilność i korektę u rosnących dzieci. Wielokolorowe ortezy dla dzieci są jasne i kolorowe, dzięki czemu ich noszenie sprawia radość.

wielokolorowe (Copy)