Centrum Medyczne Promed w zakresie okulistycznych zabiegów laserowych w Jeleniej Górze przyjmuje pacjentów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie.

Lekarze wykonujący zabiegi laseroterapii okulistycznej w Jeleniej Górze

Pracownia laseroterapii Centrum Medycznego Promed wykonuje w warunkach ambulatoryjnych, w ramach poradni okulistycznej, szeroką gamę zabiegów laseroterapii. Za pomocą laserów leczone są tu schorzenia siatkówki, jaskra oraz zaćma wtórna.

Trabekuloplastyka laserowa (SLT) jest to zabieg, który ma na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ten rodzaj lasera stosuje się, gdy leczenie kroplami przeciwjaskrowymi jest nieskuteczne lub jeśli występują objawy uboczne podczas stosowania kropli ocznych. Zabieg trabekuloplastyki polega na wykonaniu serii przypaleń laserem w obrębie utkania beleczkowatego kąta przesączania. Laseroterapia SLT stymuluje naturalne mechanizmy gojenia co prowadzi do zwiększenia odpływu cieczy wodnistej w oku.

Kapsulotomia laserowa jest zabiegiem stosowanym w leczeniu schorzenia okulistycznego zwanego zaćmą wtórną, czyli podczas wystąpienia zmętnienia torebki tylnej soczewki u pacjenta. Jest to jedno z najczęściej występujących powikłań po nawet prawidłowo przeprowadzonym zabiegu usunięcia zaćmy. Schorzenie to prowadzi do stopniowego pogorszenia widzenia u chorego. Zabieg kapsulotomii laserowej polega na wycięciu laserem Nd-YAG zmętniałego fragmentu torebki soczewki tylnej, co zapewnia poprawę ostrości wzroku, wrażliwości na kontrast, wglądu w dno oka i redukcję olśnienia.

Irydotomia jest zabiegiem okulistycznym za pomocą którego, z wykorzystaniem lasera Nd-YAG, tworzony jest otwór w odwodowej części tęczówki, co pozwala na umożliwienie przepływu cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka. Zabieg irydotomii laserowej zalecany jest w przypadku jaskry zamykającego się kąta oka oraz jaskry złośliwej, w przypadku wystąpienia bloku źrenicznego, w punktowaniu cyst tęczówki, w ramach profilaktyki oka z wąskim kątem oraz w celu ułatwienia lub umożliwienia wykonania zabiegu laserem SLT.

Wskazania do laseroterapii okulistycznej:

  • Retinopatia cukrzycowa
  • Odwarstwienie siatkówki
  • Centralna retinopatia surowicza
  • Wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe
  • Jaskra
  • Zaćma wtórna
  • Powikłania zakrzepu żyły środkowej siatkówki
  • Ognista degeneracyjne obwodu dna oka
  • Przetarcia i otwory zanikowe siatkówki

Cennik usług komercyjnych:

Trabekuloplastyka laserowa (SLT)

400 zł

Kapsulotomia laserowa

400 zł

Irydotomia

400 zł