W Centrum Medycznym Promed w zakresie badania Holtera w Jeleniej Górze pacjenci przyjmowani są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia,  prywatnych ubezpieczeń medycznych oraz komercyjnie.

Wskazania do badania Holtera EKG:

  • podejrzenie zaburzeń rytmu serca (kołatanie, przyspieszone bicie serca)
  • zaburzenia przewodzenia
  • choroba niedokrwienna serca
  • potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych przy omdleniach, utracie przytomności, napadach duszności, zawrotach głowy
  • kontrola postępów leczenia

Czas trwania badania:

  • założenie Holtera trwa 5-10 minut
  • czas trwania badania: 24-72 godzin
  • zdjęcie Holtera trwa 5-10 minut

Badanie Holtera EKG w Centrum Medycznym Promed

W Centrum Medycznym Promed wykonujemy EKG metoda Holtera na nowoczesnym sprzęcie najwyższej jakości klinicznej, wiodacej na rynku marki Oxford. Urządzenie to, czyli mały rejestrator wielkości telefonu komórkowego, do którego przyłączone sa elektrody przyklejone uprzednio do klatki piersiowej pacjent nosi w specjalnej torebce zawieszonej na szyi przez cały okres badania, najczęściej przez 24 godziny.

Podczas badania pacjent odnotowuje niepokojące dolegliwości, zmiany stanu zdrowia z adnotacją godziny ich wystąpienia oraz charakteru. W notatkach należy uwzględnić pory posiłkow, snu i wybudzenia, oraz nazwy, dawki i godziny przyjmowania leków.Po upływie określonego czasu ustalonego przez lekarza,najczęściej po 24 godzinach, pacjent zgłasza się do poradni w celu zdjęcia aparatu i przetransfrowania danych do komputera, gdzie nasępuje wstępna obróbka danch a następnie analiza danych przez lekarza.

Badanie Holtera jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym, wykonywanym przez klatkę piersiową i nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Ewentualnie w przypadku obfitego owłosienia klatki piersiowej należy ją ogolić calem łatwiejszego I trwalszego przyklejenia elektrod. Urządzenie należy chronić przed wodą i wilgocia, jak też przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Do spania nie należy używac poduszki, ani koca elektrycznego.

Lekarze wykonujący badanie Holtera EKG w Centrum Medycznym Promed

Cennik usług komercyjnych:

Holter EKG (24 godziny)

180 zł

Holter EKG (48 godzin)

250 zł

Holter EKG (72 godziny)

400 zł

Holter EKG (5 dni)

600 zł

Holter Ciśnieniowy (24 godziny)

180 zł