W Centrum Medycznym Promed w zakresie badania echokardiografii w Jeleniej Górze pacjenci przyjmowani są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, prywatnych ubezpieczeń medycznych oraz komercyjnie.

USG serca

USG serca polega na uzyskaniu obrazu ruchomych struktur serca (komór, zastawek, przedsionków, dużych naczyń) poprzez zastosowanie zjawiska odbijania się niesłyszalnych dla ludzkiego ucha fal ultradźwiękowych od tkanek mięśnia sercowego. Dzięki zmianie dlugości fal (echokardiografia dopplerowska) możliwe są pomiary przepływów, możliwe jest również kolorowe obrazowanie przepływu krwi w sercu oraz naczyniach. USG serca jest badaniem nieinwazyjnym, bezpiecznym i może być wykonywane wielokrotnie, gdyż ultradźwieki wykorzystywane do obrazowania serca nie są szkodliwe dla organizmu człowieka.

Badanie echokardiograficzne wykorzystywane jest do diagnostyki i monitorowania chorób serca, w tym:

  • choroby niedokrwiennej serca, w tym zawału mięśnia sercowego
  • stanów po zawale mięśnia sercowego
  • kardiomiopatii
  • niewydolności krążenia

Przygotowanie do badania i przebieg badania echokardiograficznego:

Badanie USG serca trwa 15-30 minut.USG serca jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym, wykonywanym przez klatke piersiowa i nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania.Do badania pacjent układa się na kozetce na lewym boku, z lewą ręką uniesioną do góry i polożoną za głową; prawa ręka leży wzdłuż tułowia. Na głowicę ultradźwiękową lekarz nakłada specjalny żel, a następnie przykłada ją w odpowiednie miejsca na klatce piersiowej badanego.

Wysokiej klasy sprzęt kardiograficzny

W Centrum Medycznym Promed wykonujemy USG serca wysokiej klasy echokardiografami klinicznym Vivid S60, Vivid S70 renomowanej, o zasięgu światowym firmy General Electric. Aparaty cechują się bezkompromisową jakością obrazowania, zaawanowanymi możliwościami wizualizacji oraz łatwością wykonania dokładnych pomiarów. Dzięki możliwościom tych ultranowoczesnych urządzeń i głębokiej wiedzy oraz profesjonalizmowi naszych lekarzy kardiologów możemy pokonać trudne wyzwania kliniczne I jak najlepiej pomóc naszym pacjentom.

Lekarze wykonujący badanie USG serca w Centrum Medycznym Promed

Cennik usług komercyjnych:

Echokardiografia

220 zł

Konsultacja kardiologa z USG serca

360 zł