Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-18.00
Po godzinie 18:00 porad lekarskich udziela Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w ramach nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.
Podstawowa opieka zdrowotna w Centrum Medycznym Promed
W Centrum Medycznym Promed od przeszło 20 lat opiekujemy się około 20 tysiącami pacjentów, głównie mieszkańców Jeleniej Góry i okolic w ramach podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Leczymy dzieci i dorosłych. Staramy się pomagać naszym pacjentom najlepiej jak umiemy. Staramy się, by niełatwe kontakty z ochroną zdrowia były dla Was, drodzy pacjenci jak najbardziej przyjazne, a jednocześnie były zgodne z przepisami prawa i odbywały się z poszanowaniem praw pacjenta. To zadanie trudne. Jeśli coś Was organizacyjnie zadziwi, zdenerwuje, wydaje się pozornie nielogiczne i irytujące, uwierzcie prosimy, że to nie nasza zła wola i brak kompetencji. Jesteśmy dla Was, by Wam pomagać, taka jest nasza misja.
Czym zajmuje się podstawowa opieka zdrowotna?
Podstawowa opieka zdrowotna obejmuje porady lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki oraz położnej. Zajmujemy się pacjentami w zdrowiu i chorobie. Konsultujemy, leczymy, doradzamy, diagnozujemy, kierujemy na badania, do specjalistów, do szpitali, sanatoriów. Prowadzimy szerokie działania edukacyjne i profilaktyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych, przeprowadzamy szczepienia ochronne, wykonujemy patronaże, bilanse zdrowia. Jesteśmy trochę jak kompas i przewodnik po labiryncie systemu ochrony zdrowia.
Poza tym wszystkim organizujemy jeszcze dla naszych pacjentów transport sanitarny w podstawowej opiece zdrowotnej w ramach umowy z NFZ. Dla naszych pacjentów realizowany jest on na podstawie umowy z podmiotem zewnętrznym -firmą Divemed. Kontakt z wykonującym tę usługę: tel. 530 977 777.
Zasady rejestracji do lekarza w podstawowej opiece zdrowotnej POZ
- Pacjent może zarejestrować się telefonicznie, osobiście w przychodni lub za pośrednictwem osób trzecich, niedługo możliwa będzie rejestracja internetowa, pracujemy nad tym.
- Rejestracja osobista odbywa się w godzinach od 8:00-18:00
- Rejestracja telefoniczna możliwa jest w godzinach 7:30-18:00 pod numerem telefonu 75 64 17 100
- Wizyta może odbyć się w formie konsultacji lekarskiej w przychodni /preferowana/ lub w formie teleporady
- Staramy się , by pacjenci przyjmowani byli na wizyty lekarza POZ w tym samym dniu, w którym dokonują rejestracji. Lekarze mają podzielone grafiki na porady udzielane w tym samym dniu, porady planowe i porady pilne. Grafiki są elastyczne, modyfikujemy je w zależności od sytuacji epidemiologicznej, pamiętamy jednak, że nie są nieograniczone.
Może pielęgniarka? Rejestracja do pielęgniarki w podstawowej opiece zdrowotnej
Drogi Pacjencie, zastanów się, czy załatwienie Twojej sprawy wymaga udziału lekarza? Jeśli jest to sprawa np. administracyjna, zaświadczenie, skierowanie na diagnostykę, wniosek na zaopatrzenie w środki medyczne, porada, którą może wykonać pielęgniarka, lub sprawa, w której może pomóc pielęgniarka należy podejść do działu opieki koordynowanej na parterze po stronie lewej, pobrać bilet kolejkowy i oczekiwać na swoja kolejkę.
Pielęgniarka, najczęściej magister pielęgniarstwa chętnie pomoże, tym bardziej, że kompetencje pielęgniarek są obecnie na bardzo wysokim poziomie, a uprawnienia bardzo poszerzone. Pielęgniarka jest niezwykle istotnym ogniwem w procesie diagnostyczno-leczniczym,. Zachęcamy do korzystania z kompetencji naszej kadry pielęgniarskiej.
Jak zostać pacjentem Centrum Medycznego Promed?
Aby zostać pacjentem Centrum Medycznego Promed wystarczy zgłosić się do recepcji przychodni z dowodem tożsamości. Pracownicy recepcji uzupełnią konieczne dane oraz wydrukują deklarację zapisu. Zapisujemy się do lekarza/pielęgniarki/położnej. Od chwili złożenia podpisu na deklaracji stają się Państwo pacjentem Centru Medycznego Promed. Procedura nie wymaga wypisania się z przychodni, do której należało się wcześniej, wypis następuje automatycznie. Dokumentacja medyczna dotychczasowa pozostaje bezpieczna w poprzedniej placówce, w razie potrzeby można w każdej chwili poprosić o jej kopię lub odpis.
Do przychodni mogą się Państwo zapisać również przez Internetowe Konto Pacjenta.
Uwaga! Osoba zapisująca się do przychodni musi być objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, co potwierdzamy w elektonicznym systemie eWUŚ.Lekarze POZ
Pediatrzy POZ
- Pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej
- Położna podstawowej opieki zdrowotnej
- Nocna i świąteczna pomoc lekarska
Ogromanie istotna rola pielęgniarki w procesie diagnostyczno-leczniczym jest faktem. Kompetencje i uprawnienia pielęgniarek w systemie ochrony zdrowia bardzo wzrosły, dlatego postawiliśmy na kompetentny i sympatyczny zespół pielęgniarek, które zawsze pomogą Państwu w nieszczęciu choroby.
Nasz zespół to:
- mgr piel. Ewa Blumczyńska
- piel.Grażyna Grzesiuk
- mgr piel. Martyna Muszyńska
- piel. Zofia Piotrowska
- mgr piel. Paulina Ryś
Zadaniem położnej POZ jest opieka pielęgnacyjna, położnicza i ginekologiczna nad kobietami w każdym wieku, a także opieka nad noworodkami do drugiego miesiąca życia. Wizyta położnej POZ może odbyć się zarówno w warunkach ambulatoryjnych w przychodni, jak również w domu pacjentki (wizyta patronażowa i profilaktyczna). Położna środowiskowa prowadzi również edukację zdrowotną i udziela rodzicom porad w zakresie pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, szczepień ochronnych dziecka oraz badań profilaktycznych. Jednym z zadań położnej środowiskowej jest opieka nad kobietami w okresie ciąży. Wizyty położnej POZ mają na celu rozpoznanie problemów zdrowotnych przyszłej mamy, planowanie i realizację świadczeń profilaktycznych, a także edukację ciężarnych kobiet przygotowującą do porodu i rodzicielstwa.
Położna POZ:
- mgr poł.Małgorzata Sarapata – Perdek
Dzieciom do 1-go roku życia porad lekarskich udziela Dziecięca Izba Przyjęć w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej przy ulicy Ogińskiego 6 w Jeleniej Górze.