Chirurgia naczyniowa jest dziedziną medycyny, która koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu schorzeń naczyń krwionośnych, takich jak miażdżyca, tętniaki, zakrzepy czy niewydolność żylna.

Poradnia chirurgii naczyniowej Centrum Medycznego PROMED oferuje szeroki zakres usług związanych z diagnostyką, leczeniem i opieką nad pacjentami z różnymi schorzeniami naczyniowymi, takimi jak zakrzepica żylna, niewydolność żylna, żylaki, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, powikłania naczyniowe w cukrzycy oraz owrzodzenia kończyn dolnych.

Lekarze specjaliści chirurgii naczyniowej podejmują indywidualne decyzje terapeutyczne w zależności od potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

W naszej Poradni oferujemy szeroki zakres usług specjalizując się w diagnozowaniu i leczeniu różnych problemów naczyniowych w tym:

Żylaki:

 • Diagnostyka żylaków - przeprowadzanie badań obrazowych i ocena kliniczna w celu potwierdzenia obecności żylaków.
 • Skleroterapia - wstrzykiwanie substancji sklerotyzujących do żylaków w celu ich zamknięcia i zmniejszenia widoczności.
 • Zabiegi chirurgiczne - w przypadku zaawansowanych lub uciążliwych żylaków, można zastosować zabiegi chirurgiczne, takie jak flebektomia lub ablacja laserowa, w celu usunięcia lub zamknięcia żylaków.
Leczenie żylaków

fot. Przed i po zabiegu usuwania żylaków.

Już teraz w Centrum Medycznym Promed, zabieg operacyjny leczenia żylaków kończyn dolnych można wykonać rewolucyjną, małoinwazyjną metodą ablacji termicznej (CELON).

Zalety usuwania żylaków kończyn dolnych metodą ablacji termicznej:

 • nie wymaga dużych nacięć ani szwów
 • szybki powrót do normalnego funkcjonowania
 • trwałe zmniejszenie objawów, takich jak ból, obrzęk i uczucie ciężkości nóg
 • poprawa estetyki nóg
Czytaj więcej o metodzie ablacji termicznej (CELON) Zadzwoń i umów się na zabieg

Czytaj więcej o żylakach kończyn dolnych

Zakrzepica żylna:

 • Diagnostyka zakrzepicy żył głębokich - przeprowadzanie badań obrazowych (np. dopplerografia, angiografia) w celu potwierdzenia obecności zakrzepu.
 • Terapia antykoagulacyjna - przepisywanie odpowiednich leków antykoagulacyjnych w celu rozpuszczenia lub zapobieżenia dalszemu tworzeniu się skrzepu.
 • Chirurgiczne usuwanie zakrzepu - w niektórych przypadkach konieczna może być interwencja chirurgiczna w celu usunięcia zakrzepu.

Przewlekła niewydolność żylna:

 • Ocena i diagnostyka niewydolności żył - przeprowadzanie badań obrazowych (np. dopplerografia, flebografia) w celu oceny stanu naczyń żylnych i stopnia niewydolności.
 • Terapia kompresyjna - stosowanie opasek uciskowych lub pończoch uciskowych w celu poprawy przepływu krwi i zmniejszenia obrzęków.
 • Skleroterapia lub zabiegi chirurgiczne - w przypadku żylaków i innych powikłań niewydolności żylnych, można zastosować skleroterapię lub zabiegi chirurgiczne w celu poprawy krążenia i zmniejszenia objawów.

Miażdżyca:

 • Diagnostyka miażdżycy - przeprowadzanie badań obrazowych (np. angiografia, tomografia komputerowa) w celu oceny stopnia zwężenia naczyń i obecności blaszek miażdżycowych.
 • Angioplastyka i wszczepienie stentów - procedura, w której balonik rozszerza zwężone naczynie, a następnie stent jest umieszczany w celu utrzymania drożności.
 • Pomostowanie naczyń - chirurgiczna procedura, w której stosuje się przeszczep naczyniowy w celu omijania zwężonych lub zablokowanych naczyń.

Nadciśnienie tętnicze:

 • Diagnostyka nadciśnienia tętniczego - pomiar ciśnienia krwi, ocena ryzyka sercowo-naczyniowego i wykluczenie wtórnych przyczyn nadciśnienia.
 • Terapia farmakologiczna - przepisywanie odpowiednich leków obniżających ciśnienie krwi i kontrolowanie stanu pacjenta.
 • Monitorowanie i zarządzanie nadciśnieniem - regularne badania kontrolne, edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, radzenie sobie ze stresem i kontrola czynników ryzyka.

Zaburzenia krzepnięcia krwi:

 • Diagnostyka zaburzeń krzepnięcia krwi - przeprowadzanie testów krwi w celu identyfikacji defektów w procesie krzepnięcia.
 • Terapia farmakologiczna - przepisywanie odpowiednich leków antykoagulacyjnych lub przeciwpłytkowych w celu zapobiegania skrzepom lub regulacji krzepnięcia krwi.

Powikłania naczyniowe w cukrzycy:

 • Diagnostyka i ocena powikłań naczyniowych związanych z cukrzycą - ocena naczyń krwionośnych w celu wykrycia zmian związanych z cukrzycą, takich jak choroba wieńcowa czy uszkodzenia naczyń obwodowych.
 • Leczenie i zarządzanie powikłaniami - w zależności od rodzaju powikłania, mogą być stosowane różne metody leczenia, takie jak angioplastyka, terapia farmakologiczna, chirurgiczne rekonstrukcje naczyń itp.

Owrzodzenia kończyn dolnych:

 • Diagnostyka i ocena owrzodzeń - przeprowadzanie badania klinicznego i badań obrazowych w celu identyfikacji przyczyn owrzodzeń i oceny naczyniowej patologii.
 • Leczenie owrzodzeń - stosowanie różnych metod, takich jak opatrunki specjalistyczne, leczenie chirurgiczne, rewaskularyzacja lub zabiegi poprawiające drenaż limfatyczny.

Leczenie żylaków metodą ablacji termicznej

Wskazaniem do leczenia operacyjnego żylaków kończyn dolnych jest zdiagnozowana niewydolność żylna potwierdzona badaniem USG z obrazowaniem Dopplera. W Centrum Medycznym Promed zabieg operacyjny leczenia żylaków kończyn dolnych można wykonać małoinwazyjną metodą ablacji termicznej (CELON).

Dowiedz się więcej

Sklerotyzacja naczyń

Sklerotyzacja naczyń uznawana jest za złoty standard w leczeniu małych żylaków. Jest to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków, naczynek i poszerzeń żylnych.  Centrum Medyczne Promed zaprasza do skorzystania z nieoperacyjnej metody leczenia żylaków z wykorzystaniem zabiegu skleroterapii.

Dowiedz się więcej

Cennik usług komercyjnych:

Konsultacja chirurga naczyniowego

230 zł

Konsultacja kwalifikacyjna do zabiegu CELON wraz z USG

360 zł

Konsultacja chirurga naczyniowego z USG tętnic dogłowowych

360 zł

Konsultacja chirurga naczyniowego z USG jamy brzusznej

360 zł

Konsultacja chirurga naczyniowego z USG tętnic kończyn dolnych

360 zł

Konsultacja chirurga naczyniowego z USG tętnic kończyn górnych

360 zł

Konsultacja chirurga naczyniowego z USG żył kończyn dolnych

360 zł

Konsultacja chirurga naczyniowego z USG żył kończyn górnych

360 zł

Leczenie żylaków metodą ablacji termicznej (CELON) 1 kończyna

4900 zł

Leczenie żylaków metodą ablacji termicznej (CELON) 2 kończyny

6900 zł

Sklerotyzacja naczyń

800 zł - 1200 zł